Batir II – Velikiy Han

Vzhledem k tomu, že je Batir kupírovaný a nesmí se v naší republice zúčastňovat žádných veřejných akcích, byli jsme s ním pouze na výstavě na Slovensku. Velice nás svým umístěním potěšil. Jediné akce, na které ho v rámci ČR můžeme vzít s sebou, jsou soukromá setkání členů našeho klubu. Na těchto akcích si majitelé mohou vyměnit názory, nápady, zkušenosti a veselé příhody ze života s kavkazákem/kavkazáky. A hlavně zde mohou na rozdíl od výstav zhodnotit povahu toho kterého psa či feny.


6.11.2005 Mezinárodní výstava psů Nitra, SK

V4

Menší, s přiměřeně velkou hlavou, hlava správné proporce, výborná linie hřbetu a hrudníku, končetiny standardně úhlené, výborné v pohybu, chybějící zuby dokladované RTG, klidná povaha.


16.9.2006 Soukromé setkání členů KRaAOPu v Brodcích u Benátek nad Jizerou

Vítěz povahové zkoušky 3. stupně

Náročnost zkoušky mohl každý zvolit dle svého uvážení, nabízela se ve třech různých stupních obtížnosti od 1. po 3. Tento poslední a nejnáročnější obsahoval následující:

Psovod uváže psa s náhubkem na určeném stanovišti a odchází do úkrytu ve vzdálenosti minimálně 50 m. U psa ponechává předmět. Ze vzdálenosti minimálně 50 m přichází klidně osoba, zastaví u psa v bezpečné vzdálenosti, aby nemohlo dojít k fyzickému kontaktu. Přívětivě hovoří na psa v podřepu a naznačuje podání pamlsku, aby psa odlákala od věci. Pes musí nekompomisně střežit předmět a nenechat se osobou ovlivnit. Osoba odchází, a když je vzdálena od psa cca 50 m, připojuje se k ní skupna čtyř lidí, vybavená dvěmi židlemi a všichni směřují opět ke psu. Když se přiblíží na 20 m, skupinka zastavuje, jedna z osob usedá na židli. S druhou židlí současně vybíhá ze skupiny figurant a s křikem naznačuje útok židlí na psa. Nesmí dojít ke skutečnému ohrožení psa předmětem a nedochází ani k fyzickému střetu psa s figurantem. Hodnotí se razance protiútoku psa. Psovod psa ihned odvazuje a vchází s ním do skupinky osob, do níž se zapojil i figurant, který rovněž sedí na židli. Psovod se zastavuje a navazuje hovor s druhým sedícím člověkem, který vstává a podává psovodovi ruku. Žádoucí je klidné, ale pozorné chování psa.

Musím se přiznat, že jsem si nebyla jistá, jak bude Batir reagovat na sedícího figuranta, ale nezklamal a byl skvělý. Dokonce chtěl podat pac druhému sedícímu člověku. Paní porotkyni tímto dodatečně děkuji za její klid a pohodové chování :-).


15.3.2008 Soukromé setkání členů KRaAOPu v Žižicích u Slaného

Vítěz povahového testu II. stupně

Protože se panička špatně informovala a přihlásila ho do dvou soutěží, což pravidla neumožňují, tak jsme se povahového testu IV. stupně zúčastnili pouze mimo soutěž. Povahový test III. stupně (dle mého názoru nejtěžší) nechtěl totiž vyzkoušet kromě nás nikdo jiný, takže jsme museli zvolit lehčí variantu.


2.8.2008 Soukromé setkání členů KRaAOPu v Žižicích u Slaného

Vítěz povahové zkoušky 4. stupně (více info na webu KRaAOPu)